SIKÇA SORULAN SORULAR

1- KKTC'ye giriş için geçerli Dijital Seyahat Belgesi nasıl oluşturulur?

Herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına dijital seyahat belgesi oluşturmadan önce KKTC Sağlık bakanlığının belirlediği, ülkeye giriş kurallarını okumanızı tavsiye ederiz. KKTC Sağlık Bakanlığı Ülkeye Giriş Kriterleri Hava-deniz yolları ve ada dışından gelip kara sınır kapılarını kullanarak KKTC’ye giriş yapacak herkes, seyahatten önceki son 72 saat içinde Güvende Kal uygulaması veya KKTC'ye Giriş Formu bölümünden Dijital Seyahat Belgesi oluşturması gerekmektedir. Ülkeye giriş kurallarına göre, karantinaya girmesi gereken kişiler Güvende Kal Uygulaması’nda yer alan “Bileklik İşlemleri” adımından Dijital Seyahat Belgesini oluşturmaları gerekmektedir. 12 yaş altı hariç kişiler bu kapsama dahil değildir.

Karantinaya girmesi gerekmeyen kişiler ise Güvende Kal Uygulaması’nda yer alan “KKTC’ye Giriş Formu” adımından Dijital Seyahat Belgesini oluşturacaklardırKarantinaya girmesi gerekmeyen kişiler ise, Güvende Kal uygulamasında yer alan “KKTC’ye Giriş Formu” adımından Dijital Seyahat Belgesini oluşturmaları gerekmektedir. 6-12 yaş aralığında olan kişiler de bu bölümden Dijital Seyahat Belgesini oluşturması gerekir. 

Ülkeye giriş yapacak olan kişiler Dijital seyahat belgesi oluştururken, aşı belgelerini ve Yolculuk öncesi son 72 saat geçerli negatif PCR sonuçlarını cihazlarının kameralarını kullanarak, uygulama içerisindeki QR okuyucu ile aşı belgeleri ve PCR test sonuçları üzerinde bulunan QR’ı okutarak kayıt yapmaları gerekir.

Güvende Kal uygulaması veya www.guvendekalkktc.com web sitesinden ‘’KKTC'ye Giriş Formu’’ doldurmayıp Dijital Seyahat Belgesi QR kodu oluşturmayan yolcuların KKTC'ye girişi mümkün olmayacaktır.

Dijital seyahat belgesi içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları HES kodlarını giriş yaparak dijital aşı belgelerini ve PCR test sonuçlarını otomatik olarak form içerisine yükleyebilirler.

Dijital Seyahat Belgenizi Güvende Kal uygulaması ve Güvendeki Kal web sitesinden oluşturabilirsiniz.


AKILLI CİHAZINIZ VARSA GÜVENDE KAL UYGULAMASI İLE

 • Yolculuk öncesi cep telefonunuza App Store veya Google Play 'den Güvende Kal uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 • Uygulamayı indirdikten sonra KKTC'ye Giriş Formu adımını seçin.
 • Cep telefonu numaranızı yazıp ilerleyin ve SMS ile gelen doğrulama kodunu uygulamaya girin.
 • Sırasıyla Kişisel Bilgiler ve Seyahat Bilgileri adımlarında istenilen bilgileri eksiksiz doldurun.
 • Belge yükle adımında HES/ADAPASS kodunuzu ilgili alana yazın, aşı belgeniz ve son 72 saat içerisinde yapılmış PCR test sonucunuzun QR kodunu okutarak ilerleyin.
 • Onay ekranında bilgilerinizi kontrol edip işlemi onaylayın.
 • Son ekranda QR kodunuz oluşmuş ve ülkeye giriş talebiniz alınmış olacaktır.
 • QR kodunuzu kullanarak KKTC'ye giriş yapabilirsiniz.

 

 AKILLI CİHAZINIZ YOKSA GÜVENDEKALKKTC.COM WEB SİTESİNDEN

 • www.guvendekalkktc.com web sitesindeki KKTC'ye Giriş Formu bölümüne tıklayın.
 • Sırasıyla Kişisel Bilgiler ve Seyahat Bilgileri adımlarında istenilen bilgileri eksiksiz doldurun.
 • Sağlık bilgileri adımında HES/ADAPASS kodunuzu ilgili alana yazın, aşı belgeniz ve son 72 saat içerisinde yapılmış PCR test sonucunuzun QR kodunu okutarak ilerleyin.
 • Onay ekranında bilgilerinizi kontrol edip işlemi onaylayın.
 • Son ekranda QR kodunuz oluşmuş ve ülkeye giriş talebiniz alınmış olacaktır. Oluşan QR kodunuzu dilerseniz PDF olarak cihazınıza indirebilirsiniz.
 • Doldurulan formu dijital veya çıktı olarak yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

2- Uygulama veya web üzerinden QR kodu oluşturmak zorunlu mudur?

Evet, QR kodu oluşturmayacak yolcuların KKTC'ye girişi mümkün olmayacaktır.

3- QR kodu oluştururken 72 saat geçerli PCR test sonucu ve aşı belge yükleme zorunluluğu var mı?

Evet, istenilen belgeler yüklenmediği takdirde QR kodu oluşturulamayacaktır.

4- Güvende Kal uygulaması üzerinden Dijital seyahat formu doldurmanın ne avantajı var?

Uygulama üzerinden form dolduran yolcular Ercan hava limanında hızlı geçiş noktasından geçiş yapabileceklerdir.

5- Dijital Seyahat Belgesi oluştururken ödeme yapmama gerek var mı?

Ülkeye giriş kuralları nedeni ile ülke renk kodlarına göre geldiğiniz ülke ‘’Kırmızı’’ renk kodunda ise, KKTC’ye giriş tarihinden 72 saat sonra Covid-19 Hızlı Test yaptırmanız için ödeme yapmanız gerekmektedir.

6- Covid-19 Hızlı Test ücreti ve hizmet bedeli ne kadardır?

Güvende Kal Uygulaması üzerinden veya guvendekalkktc.com web sayfası üzerinden kredi kartı ile online ödeme yapılması durumunda 90 TL’dir.

7- Covid-19 Hızlı Test için kredi kartı ile online ödeme yapılarak alınan ödeme kodu ne kadar süre ile geçerli olacaktır?

Alınan kod sadece 30 gün içerisinde kullanılabilir. Sonrasında satın alınan kod iptal edilecektir.

8- Covid-19 Hızlı Test için online ödeme yapıp kod alan yolcular daha sonra ödemelerini iptal edip iade talebinde bulunabilir mi?

İade kuralları çerçevesinde iade talebi yapılabilir.

İade Kuralları:

 • Ödeme kodunun Covid-19 hızlı test işleminde kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Ödeme yapıldıktan 1-60 gün içerisinde iade talebi yapılmalıdır.
 • Yapılan iade talebinde, işlem ve hizmet bedelleri kesintisinden sonra geriye kalan tutar ödeme yapılan karta iade edilecektir.
 • Alınan kod sadece 30 gün içerisinde kullanılabilir. Sonrasında satın alınan kod iptal edilecektir.

 9- Güvende Kal uygulaması hangi telefonlarda kullanılabilir?

Android 5 ve üzeri, IOS 9 ve üstü işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir. Huawei marka cihazlarda App Galeri desteklenmemektedir.

10- Güvende Kal uygulamasıyla ilgili sorun yaşamam durumunda nereye ulaşabilirim?

Güvende Kal uygulamasıyla ilgili sorun yaşamanız durumunda 0533 878 10 24 Güvende Kal Çağrı Merkezine 7/24 ulaşabilir, ayrıca BiP uygulaması içerisinde yer alan Güvende Kal kanalından da canlı destek alabilirsiniz.

11- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ‘’HES’’ kodu ile Güvende Kal Uygulaması üzerinden işlem yapabilir mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dijital Seyahat Form içerisinde HES kodlarını giriş yaparak dijital aşı belgelerini ve PCR test sonuçlarını otomatik olarak form içerisine yükleyebilirler.


info
Karantina kuralları, Bakanlar Kurulu kararlarına göre değişebilir. Güncelliği takip etmek kişinin kendi sorumluluğundadır.

TEMASLI EVDE KARANTİNA SÜRECİ

İŞLEYİŞ

 • Sağlık Bakanlığı elemanlarınca aranarak kişiye testinin pozitif çıktığı bilgisi verilir.
 • Başka bir test merkezine giderek test tekrarı yapmaması bulaşı artırmaması gerektiği söylenir.
 • Kendine söylenen zamanda Pandemi Hastanesine gelerek değerlendirmelerinin yapılacağı ve buna göre evde veya hastanede izlenmesine karar verileceği belirtilir. Ev, iş sosyal faaliyet alanlarındaki yakın temaslıları konusunda bilgi alınır.
 • Hastaneye geldiğinde değerlendirmesi sonucunda evde izlenmesine karar verilmişse el bilekliği takılır ve hasta evine gönderilir. Herhangi bir sorun olduğunda temasa geçeceği telefon numarası bildirilir.
 • Evdeki izlemin 10. gününde hastalara randevu verilerek kontrol PCR yapılır. Test sonucu negatif ise ev karantinası sonlandırılır veya pozitif ise 3 gün sonra testi tekrarlanır.
 • Pozitif kişinin evde nefes darlığı göğüs ağrısı ve var olan bulgularında (ateş, öksürük halsizlik, baş ağrısı vb.) artış olursa 1102’yi arayıp bilgi vermelidirler.

Not Covid-19 pozitif kişi, çocuk olduğu veya  bakıma muhtaç olduğu vb nedenle karantinaya yalnız girmemişse, hastanın testi negatifleştiği zaman , bakıcı durumundaki kişiye de PCR testi yapılır. Bakıcının testi negatif ise bakıcı bu kez 10 günlük temaslı karantinasına alınır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 1. Ev karantinası uygulamasının yapılabilmesi için, evdeki (konut, yurt, lojman v.b) diğer bireylerle temas olmayacak şekilde kişiye ait ayrı bir oda, tuvalet ve banyo olması zorunludur. Aksi durumda temaslı olmayan diğer bireylerin başka bir konutta kalması gerekir. Bu koşulların sağlanamadığı durumlarda temaslı kişi otel karantinasına alınır.
 2. Evde yaşayan > 65 yaş ve/veya COVID-19’un ağır seyretmesine neden olabilecek risk faktörü olan birey varsa aynı evde karantinaya girilmez
 3. Toplu alanlarda yaşayan (lojman, yurt, askeri birlik v.b) ve ortak alanları mecburi kullanan kişiler ev karantinası kapsamına alınamaz. 1. maddede var olan şartları yerine getirebilen kurumlarda ev karantinası uygulanır. Bu koşulların sağlanamadığı durumlarda temaslı kişi otel karantinasına alınır. Bu koşulların sağlanamadığı durumlarda temaslı kişi otel karantinasına alınır.
 4. Temaslı kişi, 18 yaş altında ise yanında bir ebeveynle beraber, 1. maddede var olan şartları yerine getirebiliyorsa ev karantinası uygulanır. Ev şartları 1. maddeye uymadığı durumda bireylerin ayrı evde kalabilme imkanı varsa ev karantinası uygulanır. Bu koşulların ikisinin de sağlanamadığı koşullarda temaslı kişi yanında bir ebeveynle beraber otel karantinasına alınır.
 5. Başkasının bakımına bağımlı olan temaslının varlığında ev karantinası uygulanır. Bakımını sağlayacak kişi 1. maddede var olan şartları sağlamaya çalışır. Bakımını sağlayan kişi de ev karantinası kurallarına uymak zorundadır. Kaldığı konuta ziyaretçi kabul edemez.
 6. El bilekliği uygulamasında bileklik takmayan veya herhangi bir nedenle bileklik takamayan kişilere de otel karantinası uygulanır.

Evde Karantina, temaslıların evden dışarı çıkmadan, ev içerisinde de diğer kişilerle temas kurmadan yaşamasıdır. Ev karantinası, temaslı olan kişinin son temas tarihinden sonra yapılan ilk pcr test sonucunun negatif olması ile başlar. Son temas tarihinden sonraki 10. günde yapılan pcr testinin negatif olması ile sonlandırılır. Son temas tarihinden sonraki gün birinci gün olarak kabul edilir.

** Karantinanın önemli bir nedeni hastalık belirtisi göstermediğiniz halde enfekte olmuş olabileceğinizdir.

Bir kişi hasta olduğunu bilmeden veya herhangi bir belirti hissetmeden virüse yakalandığında hastalığı başkalarına bulaştırabilir. Karantina hastalığın yayılmasını önlemeye yardımcı olur.

Evde karantinada dikkat edilecekler;

 1. Karantina, son temas tarihinden sonraki 10 günü kapsar. Çift aşılı olup, 2. doz aşı tarihinden sonra 14 gün geçirmiş olan kişiler için ev karantinası 7 gündür.
 2. Eve kesinlikle ziyaretçi kabul edilmez. Temaslı kişinin bulunduğu odaya aile üyeleri girmez.
 3. Hava sirkülasyonunu artırmak için pencere en az 15 dakika açılarak ara ara oda havalandırılır.
 4. Temaslı kişinin kullanacağı tabak, kaşık, çatal v.b malzemeler mümkünse tek kullanımlık olmalıdır. Mümkün değilse bulaşık makinesinde veya yüksek ısıda eldiven kullanılarak yıkanmalıdır.
 5. Temaslı kişinin kullandığı kıyafetler, havlu, çarşaf gibi tekstil ürünleri 60-90°C’de deterjan ile yıkanır.
 6. Temaslı kişinin COVID-19 testinin pozitif gelmesi durumunda, kişinin bulunduğu alanlar dezenfekte edilir. Dezenfeksiyon %1 oranında sulandırılmış çamaşır suyuyla yapılır (10 litre su içine 1 küçük çay bardağı çamaşır suyu konulur).
 7. Temaslı kişi, herhangi bir semptom (ateş, öksürük, halsizlik, baş ağrısı, v.b) hissettiğinde 1102 arayıp bilgi vermelidir.
 8. Aynı evde yaşayıp birden fazla temaslı bireyin bulunması durumunda, ilk maddede var olan şartları yerine getirebilen konutlarda ev karantinası uygulanır. Ev şartları 1. Maddeye uymadığı durumda bireylerin ayrı evde kalabilme imkanı varsa ev karantinası uygulanır.
 9. Pozitif ve temaslı kişilerin elektronik bileklik ücretleri mevcut kararlar doğrultusunda KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından ödenmektedir. Pozitif veya temaslı kişiyseniz lütfen ödeme yapmayınız.


COVİD-19 POZİTİF HASTALARIN EVDE İZOLASYONU

Gerekli ev koşulları

 1. Pozitif kişilere ev karantinası uygulamasının yapılabilmesi için, evdeki (konut, yurt, lojman v.b) diğer bireylerle temas olmayacak şekilde kişiye ait ayrı bir oda, tuvalet ve banyo olması zorunludur. Aksi durumda diğer bireylerin başka bir konutta kalması gerekir.
 2. Ev karantinasına alınan covid-19 pozitif kişi bileklik ile izleme alınır. Karantina süresince evden çıkamaz (sadece acil durumlarda karantina merkezinin bilgisi doğrultusunda çıkabilir)
 3. Covid-19 pozitif kişinin karantinaya alındığı eve ziyaretçi kesinlikle kabul edilemez.BİLEKLİK İLE İLGİLİ SIKÇA SORULANLAR

1. Elektronik bileklik kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Bilekliğin günlük yaşamsal (banyo, bulaşık, el yıkama gibi) aktivitelerde kullanımında sorun olmamakla birlikte aşırı su ile temas ettirilmemesi sağlıklı kullanım açısından önemlidir.
 • Bileklik kordonunun esnetme amaçlı olarak çekilmemesi gerekmektedir.
 • Bilekliğin darbe alabileceği fiziksel aktivitelerin tamamından uzak durulması veya dikkatli şekilde bu aktivitelerin yapılması gerekmektedir.
 • Bileklik üzerindeki butona gerekmedikçe basılmamalı, ilgili buton teknik ekipler tarafından kontrol amaçlı kullanılmaktadır.
 • Kordonun kopması, esnemesi durumunda herhangi bir yapıştırıcı madde kullanılmaması ve Karantina Takip Çağrı Merkezine (0533 878 10 24) bilgi verilmesi gerekmektedir.

2. Hangi durumlarda servis ücreti alınmaktadır?

 • Telefonunuzun internet, bluetooth özelliği ve Güvende Kal uygulaması her zaman aktif olmalıdır. Bu kurallara uyulmaması durumunda, ilgili ekipler tarafından her seferinde eve yapılacak ziyaretler durumunda 100 TL depozito ücretinizden, servis bedeli olarak kesilecektir.
 • Bileklik bandının deforme olması, koparılması, kesilmesi v.b gibi bileklik bandına zarar verecek her türlü işlemden kaynaklı bant değişimi gereken durumlarda kontrol için eve sağlanan hizmet kapsamında alınan 100 TL ye ek 58 TL (50TL + %16 KDV) bileklik kordonu için ücret alınacaktır.

3. Ev karantinasında kaldığım süre boyunca telefonumda internet bağlantısı olması şart mı?

İnternet bağlantısı Güvende Kal uygulaması ve takip merkezi arasındaki bağlantıyı sağlamaktadır. Bu yüzden karantinada kaldığınız süre içerisinde telefonunuzun internet bağlantısının kesilmemesi ve uygulamanın konumunun her zaman olarak seçilmesi gerekmektedir.

4. Karantina süreci boyunca telefonumun Bluetooth özelliği neden açık kalmalı?

Elektronik bileklik aktif edildiği andan itibaren Güvende Kal uygulamasıyla eşleştirilmekte ve bluetooth teknolojisi ile sürekli olarak telefonunuz ile haberleşmektedir. Karantina süreciniz boyunca konumunuzu takip edebilmemiz için telefonunuzun bluetooth özelliğinin sürekli açık kalması gerekmektedir.

5. Cep telefonu şarjımın bitmesi durumunda ihlal durumuna düşer miyim?

Cep telefonunuzun sürekli açık ve internete bağlı olması gerekir. Uygulamanın sağlıklı çalışması için telefonunuzun şarjı düşük pil modunda olmamalı, dolu olmalıdır. Cep telefonu şarjınızın azalması durumunda ihlal durumuna düşersiniz.

6. Elektronik bilekliğime sıvı teması olması durumunda herhangi bir problem olur mu?

Elektronik bileklikler sıvı ile temasa dayanıklı olup, sıvı ile teması olması durumunda sorun yaşanma- maktadır.

7. Elektronik bilekliği istediğim zaman çıkarıp tekrar takabilir miyim?

Elektronik bilekliğe kesinlikle yetkili kişiler dışında kimsenin müdahale etmemesi gerekir. Müdahale etmeniz veya çıkarmaya çalışmanız durumunda ihlal durumuna düşersiniz.

8. Uygulamayı ben indiremedim, ailemden veya tanıdıklarımdan biri indirse olur mu?

Uygulamayı hangi telefona indirip bilekliğiniz ile eşleştirirseniz, karantinada kalacağınız süre boyunca, uygulamayı indirdiğiniz telefonun yanınızda olması gerekmektedir.

9. Karantina sürem dolduktan sonra ne yapmam gerekir?

Karantina süreniz dolduktan sonra, vermiş olduğunuz iletişim numaranıza kısa mesaj olarak, belirtilen gün ve izin verilen süre içerisinde PCR testinizi yaptırıp herhangi bir yere uğramadan ev karantinası süresi boyunca kaldığınız konuma acilen geri dönüp test sonucunuzun çıkmasını beklemeniz gerekmektedir.

10. PCR testimi yaptıktan sonra bilekliği nasıl çıkartabilirim? Kendim çıkartırsam sorun olur mu?

PCR Test sonucunuz çıktıktan sonra , Guvende Kal uygulamasında yer alan "PCR Sonucu Gönder" alanına sonucunuzu yükleyerek , elektronik bilekliği çıkartmadan iade noktalarımıza giderek yetkili kişiler tarafından bilekliğinizin çıkartılması sağlanacaktır.

11. Karantina sürem bittikten sonra, yaptıracağım PCR testi ücretli mi?

Özel sağlık kuruluşlarında yapmayı tercih etmeniz durumunda, test ücretini kendinizin karşılaması gerekmektedir.

12. Karantinamın son gününde verilen süre içerisinde dönmezsem ne olur?

Size belirtilen sürede, ev karantinası süresi boyunca kaldığınız konuma geç gelmeniz durumunda, bilgileriniz Emniyet Güçleri ile paylaşılacak ve hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır.

13. Bileklik iade noktaları her ilçede var mı?

Evet, her ilçede iade noktaları bulunmaktadır. Size en yakın iade noktası bilgilerine ulaşmak için hemen tıkla https://guvendekalkktc.com/iade-noktalari

14. Elektronik bilekliği daha sonraki karantina süreçlerinde kullanabilir miyim?

Bileklikler karantina süresi sonrasında iade edilmelidir.

15. Karantina sürecim bittikten sonra ödemiş olduğum depozitoyu nasıl iade alacağım?

Karantina sürecinizin sonlanmasıyla birlikte Karantina Takip Merkezinden size gelecek bilgilendirmenin ardından en yakın bileklik iade noktasına gitmeniz gerekmektedir. Bilekliğinizin çıkartılması için gerekli kontroller yapıldıktan sonra (bilekliğin hasarsız ve sağlam olması şartı ile) ödemeyi yaptığınız debit kart veya kredi kartınıza ödediğiniz depozito ücreti iade edilecektir. İade süresi bankanızın iade prosedürü- ne göre değişkenlik gösterebilir.

16. Karantina konumundan ayrılarak ihlal durumuna düşmem halinde nasıl bir süreç izlenir?

Karantina konumunuzu ihlal etmeniz durumunda, Karantina Takip Merkezi tarafından aranacaksınız. Size ulaşılamaması durumunda veya belirlediğiniz konumda olduğunuzu ispatlayamadığınız durumda, ihlal durumunuz polise bildirilecektir.

17. Elektronik bilekliğin takıldığı yerden ayrıldığım andan itibaren karantina adresine ulaşmak için sürem ne kadardır?

Elektronik bilekliğin takıldığı yerden ayrıldığınız andan itibaren karantina adresinize ulaşmak için size gideceğiniz yerin uzaklığına göre bir süre verilmektedir. Verilen süre içerisinde hiçbir duraksama yapmadan karantina adresinize ulaşmanız gerekmektedir.

18. Karantina adresinden ayrılmam durumunda uygulama üzerinden herhangi bir bildirim alacak mıyım?

Güvende Kal uygulaması üzerinden bildirim gelecek ve anonslarla uyarılacaksınız.

19. Elektronik bilekliğin kordonunun zarar görmesi veya elektronik bilekliğin kırılması durumunda yeni bileklik ile değişim yapılabilir mi? Arıza veya değişim ücretini nasıl ödeyebilirim?

Elektronik bilekliğiniz ile ilgili durumu Karantina Takip Merkezine bildirdikten sonra yetkili kişi tarafından telefonunuza uygulama üzerinden arıza veya değişim işlemi için mesaj gönderilir. Size iletilen mesajdaki linki açarak banka kartı (debit kart) veya kredi kartı bilgilerinizi girip ödemeyi yapabilirsiniz. Ödeme işlemi sisteme yansıdıktan sonra yetkili kişi ödeme yapıldığını görür ve bileklik kordonu ve/veya bileklik değişimi yapılır.

20. Elektronik bilekliği çocuklarıma takmalı mıyım?

12 yaş ve altı çocuklara elektronik bileklik takılmamaktadır. Fakat karantinada kaldığınız süre boyunca çocuklarınızın da karantina konumunuzdan ayrılmaması gerekmektedir.

21. Elektronik bileklik veya Güvende Kal uygulamasıyla ilgili sorun yaşamam durumunda nereye ulaşabilirim?

Elektronik bileklik ve Güvende Kal uygulamasıyla ilgili sorun yaşamanız durumunda 0533 878 10 24 Karantina Takip Merkezine 7/24 ulaşabilir, ayrıca BiP uygulaması içerisinde yer alan Güvende Kal kanalından da canlı destek alabilirsiniz.

22. Acil durumlarda sokağa çıkabilmek için kimi arayabilirim?

İlgili bölge Polis Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

23. Güvende Kal uygulaması hangi telefonlarda kullanılabilir?

Android 5 ve üzeri, IOS 9 ve üstü işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir. Huawei marka cihazlarda App Galeri desteklenmemektedir.